Günümüzde yaklaşık 2 milyar web sitesi bulunmaktadır. Bunların içinde ürün tanıtımı, kurumsal web sitesi, sosyal mecralar, e-ticaret siteleri gibi birçok farklı platform bulunmaktadır. Genel olarak web tasarım nasıl yapılır? sorusuna cevap arıyorsanız, işletmeniz için bir web sitesi yaptırmak istiyorsunuz ama sürecin nasıl ilerleyeceğini bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Neden Web Sitesi Yaptırmalıyız?

Her ne olursanız olun, şirketinizi internet etrafında temsil edece temel unsur, web sitenizdir.

Web site olgusunu, ‘web tasarım’ biçiminde ifade etmeyi, işimize ve alıcılarımıza olan hürmetimiz ve emeğimiz gereği daha doğru buluyoruz.

Dünya çapında 4,66 milyar insanın, internet civarında kullanıcı olarak var olduğunu düşünürsek bu sayı, klasik koşullarda mağazanızda, fabrikanızda, restoranınızda kısacası reel olan mekanınızdan çok daha fazla rakamda şahsa ulaşma olanağını bizlere göstermektedir.

Dijital ihtiyaçlarınıza uygun bir web sitesi yalnızca size ve şirketinize daha fazla prestij kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda gerçekten dönüştürebileceğiniz bir gelir akışı yaratır.

Web tasarım denen bir konseptte, yapılan işten faydalanabilmeniz için “sadece sizin için” tasarlanma ve işlenme şeklini takip etmek önemlidir.

Şimdi gelelim projelerinin büyük çoğunluğunun web sitesi referansı olduğu Artech Medya’nın web tasarım tecrübesine sahip web tasarım süreç adımlarından.

Web tasarım nasıl yapılır konusunda nelere ihtiyacınız olacak (İhtiyaç Analizi)

Bizlere ulaştığınız anda istediğiniz web sitesinin genel kullanıcılara neler sunması gerektiğini ve rakiplerin neler ile öne çıktığını analiz ederek daha iyisini yapmayı hedeflememiz bizi farklı kılan en önemli etkendir. Müşteri beklentisinin değerlendirilmesi konusunda hem müşteri hem ajans tarafının ortak bir yöntem ile ilerlemesi çok daha sağlıklı olacaktır. Bunun sebebi ise müşteri kendi işinde uzman ajansta kendi işinde uzman fakat ortak bir noktada buluşarak yanlışları doğruya çevirerek ilerlenmesi çok daha güzel bir işi ortaya çıkaracaktır.

Web Sitenizin Tasarım Süreci

Müşterinin istek ve ihtiyaçlarının yanı sıra işinde uzman kişilerinde yönlendirmesiyle son kullanıcılara güzel bir web sitesi deneyimi kazandırmak odak noktasıyla ilerlenmelidir.

Farklı tasarım fikirlerinin değerlendirilmesi için hem müşteri hem de ajans tarafı birbirlerine Web sitesinin temel hatlarını belli eden iskeletleri sunmalıdır.

Tasarım sürecinde müşteri memnuniyeti ön plana çıkartılarak maksimum verimlilikte revize çalışmalarının tamamlanması

Müşteri onayından sonra web sitesinin kodlama aşamasına geçilmesi.

Web sitesini canlıya alma (yayınlama).

Test Aşamaları

Test aşamaları projenin büyüklüğüne göre uzun bir döneme yayılabilir. Her cihazın ekranındaki web sitesi görünümü aynı olmayacaktır. Bu sebepten dolayı zamanla ortaya çıkan kaymalar geri bildirimler yardımı ile ortadan kaldırılır.

Yazılım tarafında meydana gelen aksaklıklar ek ücret talep edilmeden revizeye sunulur. Hala aklınızda web tasarım nasıl yapılır sorusuna dair netleşmeyen yerler var ise BURADAN bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Satış Sonrası Destek

Web sitenizi teslim aldınız, peki ya sonra? İlerleyen günlerde sitenizde kritik bir hatayla karşılaştığınızda tekrar karşınızda bir muhattap bulabilecek misiniz? Teknik konulara hakim değilseniz ya bir başka uzmandan yada tasarımı yaptırdığınız kişiden destek almanız gerekmektedir. Burada Artech Medya 7/24 ulaşılabilir chat panelinden müşterilerine kesintisiz destek sunmaktadır. Dilerseniz buradan bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.